اگر شانس بیاورم «شوهر عزیز من» به نمایشگاه کتاب می‌رسد

خبرگزاری پانا: فریبا کلهر از انتشار کتاب جدید خود با نام «شوهر عزیز من» خبر داد و گفت: اگر شانس بیاورم و کتاب به موقع مجوز بگیرد، در بیست و پنجمین نمایشگاه کتاب عرضه خواهد شد.

فریبا کلهر نویسنده در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی پانا، درباره فعالیت‌های جدید خود گفت: پس از نگارش سه رمان «پایان یک مرد»، «شروع یک زن» و «شوهر عزیز من» که به نوعی سه گانه محسوب می‌شدند، نگارش رمانی عاشقانه را برای گروه بزرگسال آغاز کرده‌ام.
وی تاکید کرد: حوزه نویسندگی برای بزرگسالان، وادی جدیدی است که با آثار اخیرم آن را تجربه کرده‌ام.
کلهر درباره رمان جدید خود توضیح بیشتری داد و اظهار کرد: این سه رمان تم خاصی داشتند و به نوعی رمان اجتماعی و چند وجهی بودند. در واقع دفتر این فرم نوشتن برای من تمام شد و فصل جدیدی را با یک رمان صرفا عاشقانه شروع کردم.
وی ادامه داد: عشق مطرح شده در کار جدیدم، عشقی معمولی است که میان هر زن و مردی ممکن است شکل گیرد.
کلهر با بیان این که عشق و مسائل عاطفی تجربی هستند، ابراز کرد: نویسنده تا چیزی را تجربه و حس نکند و به قولی تا حسی زیر پوستش نرود، نمی‌تواند درباره آن بنویسد اما این طور هم نیست که تماما آن چیزی را بنویسد که تجربه کرده است. نوشتن از احساسات مثل یک الگوی لباس در دست خیاط است اما شکل نهایی بر عهده نویسنده است.
وی همچنین درباره زمان انتشار کار جدید خود گفت: اگر کتاب «شوهر عزیز من» به موقع مجوز بگیرد و منتشر شود، برای نمایشگاه کتاب بیست‌وپنجم عرضه خواهد شد. اما رمان جدیدم را در سال 91 و با کمی فاصله از زمان انتشار کارهای قبلی چاپ خواهم کرد.
فریبا کلهر فعالیت خود را از دهه شصت با حضور در مجله‌های رشد، در حیطه ادبیات داستانی کودک و نوجوان آغاز کرده و تالیفات زیادی نیز در این حیطه از خود برجای گذاشته ‌است. او حدود سیزده سال، از بدو تاسیس سروش کودکان تا سال‌های 1382 سمت سردبیری ماهنامه سروش کودکان را برعهده داشت.
کلهر در سال 90 با انتشار دو رمان «پایان یک مرد» و «شروع یک زن» فعالیت حرفه‌ای خود به عنوان یک رمان‌نویس بزرگسال آغاز کرد.
بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب اردیبهشت ماه سال 91 در تهران برگزار خواهد شد.

/ 4 نظر / 34 بازدید
کوچه نادری

باید حتما این سه گانه را بخوانم. از کجا تهیه کنم؟

آناهیتا آذرشکیب

سلام چه افتخاری است که اگر کتاب تان برسد به نمایشگاه کتاب. آموتی ها افتخارشان است. پریشان نیستم پشیمان نیستم دل تنگ نیستم فقط مثل گهواره خاطره هایم در حال تکان خوردن هستند.... %

لی لی

سلام خانم کلهر برای من مثل یه آرزو می مونه که برای کسی که تو 12 سالگی آرزو داشتم مثلش باشم ، چیزی بنویسم کاش تو ایران وضع جور دیگه ای بود و قدر نویسنده های کودک و نوجوان رو که شالوده ی فرهنگ آینده رو می سازن ، بیشتر می دونستن

میم زندگی

سلام و همیشه سلام من در همان شروع یک زن ماندم! بفرمایید تا پایان یک مرد, چاپ دوباره شود! چه شود این شوهر عزیز من؟! گالیور من میدونم خانم کلهر شانس میاره! من عاشقانه پسر شیطون من را میخام!