چاپ هفتم «شوهر عزیز من»

 چاپ هفتم رمان «شوهر عزیز من» نوشته فریبا کلهر، که همراه رمان‌های «شروع یک زن» و «پایان یک مرد» سه‌گانه این نویسنده در ادبیات داستانی را تشکیل می‌دهد، به چاپ رسید.
به خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) داستان «شوهر عزیز من» روایت دختری 19 ساله، در سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی و آغاز جنگ است. کلهر در این اثر به مقوله‌هایی مانند ازدواج‌های دهه 1360، اعزام رزمندگان به جبهه و  آسیب‌های اجتماعی آن دوران پرداخته است.
کلهر درباره انتشار سه‌گانه‌اش به ایبنا گفته بود: «نگارش و نامگذاری این سه‌گانه به این سبب بود که این سه اثر هر سه در سمت و سوی یکسانی به لحاظ طرح مسایل اجتماعی، ‌سیاست و تاثیرات آن‌ها بر روحیات و مناسبات انسان‌ها نوشته شده‌اند و از این نظر دوست داشتم این سه کتاب هر سه در سال 1390 منتشر شود.»
در بخشی از این رمان می‌خوانیم:«همین که پروانه پایش به خانه رسید و توی اتاقی که در زمانی دور زریان روزی سه بار پشت دستش کرم نرم کننده می‌مالید جاگیر واگیر شده گفت: «عجب اتاقی. برای من آماده‌اش کرده بودی؟» و خودش را در آیینه میز آرایش نگاه کرد و موهای پر کلاغی‌اش را با یک گیره‌ی کوچولو بالای سرش جمع کرد و رفت چهار زانو روی تخت نشست...»
چاپ هفتم رمان «شوهر عزیز من» با شمارگان دوهزار و 200 نسخه و بهای 15 هزار تومان منتشر شده است.
رمان «شوهر عزیز من» نخستین بار، فروردین سال 1391 به بهای 9 هزار تومان از سوی نشر آموت منتشر شده بود.
/ 0 نظر / 40 بازدید