سومین جلد از سه گانه‌ی فریبا کلهر در انتظار صدور مجوز نشر

سومین جلد از سه‌گانه فریبا کلهر برای کسب مجوز در اداره کتاب وزارت ارشاد به سر می‌برد.
فریبا کلهر در گفتگو با خبرنگار مهر از ارائه سومین رمان خود برای مخاطب بزرگسال به اداره کتاب خبر داد و گفت: این رمان با عنوان «شوهر عزیز من» نوشته شده است و تا زمان کسب مجوز هم از بردن نام ناشر آن معذورم ولی در یک نگاه کلی آن را ادامه دو رمان سابق خودم می‌دانم.
وی ادامه داد: این رمان به نوعی جلد پایانی سه‌گانه‌ای است که با نگارش این سه رمان در صدد نوشتن آن بودم و سعی کردم برخی شخصیت‌ها مانند نخ تسبیح در همه آن حضور داشته باشند.
به گفته کلهر، شاید این سه رمان از حیث وقایع و شخصیت‌ها با یکدیگر در ارتباط نباشند، اما از حیث حضور و طرح مسائل اجتماعی و دوره‌ای که این قصه‌ها در حال اتفاق است و نیز تاثیری که وقایع اجتماعی زمان وقوع هر دوره بر زندگی آنها گذاشته است این سه رمان با یکدیگر دارای تشابهاتی هستند.
وی درباره قصه رمان تازه‌اش نیز گفت: در پایان یک مرد حوادث قصه در نیمه دوم دهه 70 رخ می‌دهد و در شروع یک زن وقایع در سال‌های منتهی به 78 و اوایل دهه 80. در رمان سوم نیز به سال‌های 1360 تا 1370 برگشته‌ام و قصه‌ای را در این سال‌ها عنوان می‌کنم. در مجموع با این سه رمان یک دوره از تاثیر اجتماعی انقلاب اسلامی بر روابط میان افراد را به نمایش گذاشته‌ام.

همین خبر در سایت هزار کتاب و روزنامه تهران امروز

/ 0 نظر / 32 بازدید