تب 64 درجه‌ی جادوگر خوشگله!

کتاب جدید فریبا کلهر، «تب 64 درجه‌ی جادوگر خوشگله» نام دارد. موضوع اصلی این رمان، عشق است که به نظر نویسنده‌ی کتاب متعلق به همه و با هر سن و سالی است.

ایبنا نوجوان: «تب 64 درجه‌ی جادوگر خوشگله» به‌تازگی وارد بازار کتاب شده است.

خانم کلهر درباره‌ی کتاب جدیدش به ایبنا نوجوان گفت: «محور اصلی این کتاب، عشق است که متعلق به همه با هر سن و سالی است. همه‌ی شخصیت‌های این کتاب، به نوعی شخصیت اصلی محسوب می‌شوند و البته هرکدام‌شان هم عاشق کسی یا چیزی هستند. مثلاً نام یکی از شخصیت‌ها «یک کسی» است که عاشق جادوگر است. جادوگر هم عاشق ماه است. گربه‌ی داستان هم عاشق کلمه‌ای است که در دهان «یک کسی» است! یعنی همه‌ی شخصیت‌ها از جمله‌ی دستگیره‌ی در و جادوی جادوگر هم درگیر عشق هستند.»

او در ادامه گفت: «تلاش کرده‌ام در لایه‌های پنهان داستان هم نیم‌نگاهی به حقیقت عشق و اهمیت نداشتن ظاهر عشق داشته باشم.»

گرچه انتشارات افق « تب 64 درجه‌ی جادوگر خوشگله» را با فرمی مناسب نوجوانان منتشر کرده، اما به گفته‌ی کلهر همه می‌توانند آن را بخوانند و درک کنند.

نویسنده‌ی «تندتر از اونی که یواش باشه» چند کتاب دیگر هم برای نوجوانان زیر چاپ دارد. رمان «بازگشت هُرداد» و «با گلستان پشت چراغ قرمز» از آن جمله‌اند.
او اکنون مشغول نگارش «پشت چراغ قرمز با هزار و یک شب» است که انتشارات شهر آن را منتشر خواهد کرد.

فریبا کلهر متولد 1340 در تهران است و فعالیت ادبی خود برای کودکان و نوجوانان را از دهه‌ی 60 اغاز کرد.
او از ابتدای تاسیس ماهنامه‌ی سروش کودکان تا سال 1382، سردبیری آن را به عهده داشت.
«من و درخت پنیر»، «سالومه و خرگوشش»، «من و گربه سیاهه»، «خواهر خوش‌شانس من» و «ابروهای جادویی کیو کیو» از جمله‌ی آثار او برای کودکان و نوجوانان است.

/ 1 نظر / 9 بازدید
حمید

سلام خانم کلهر من شکوفه های نوجوانی ام با نوشته ها و کتابهای شما سبز شد. یادش بخیر" مرد سبز پوش هزار ساله" و خیلی از رمان ها و داستان های شما. کاش بودم شاگردی ات را می کردم. دوست داشتم نویسنده بشوم اما نشدم. عاشق کتاب و قلم تو هستم همچنان . شاد باشی