باز هم روایت عشق پنهانی یک دختر با مردی متاهل

کتاب  - «پایان یک مرد» رمانی است با روایتی خطی درباره خانواده‌ای که پایان عمر خود را حدس می‌زنند، منزوی می‌شوند و در تنهایی به استقبال مرگ می‌روند.

 به گزارش خبرآنلاین، رمان «پایان یک مرد» نوشته فریبا کلهر را نشر مرکز در 184 صفحه با قیمت 4900 تومان روانه بازار نشر کرد. در داستان این خانواده که بیشتر روی زندگی دخترشان فرانک متمرکز است، به حوادث سیاسی و اجتماعی معاصر ایران از انقلاب و اشغال سفارت آمریکا گرفته تا توقیف روزنامه‌ها و زندانی شدن روزنامه نگاران اشاره می‌شود.

«پایان یک مرد» برعکس نامش که خواننده تصور می کند باید روایتگر داستان یک مرد و لابد پایان و سرانجامش باشد، بیان کننده داستان «فرانک» دختر آن مرد است که سایه اش از آغاز تا پایان رمان، بر سر هم این شخصیت است و هم خواننده. عبدالحسین خان فرجام، مانند تمام فرجام ها منتظر است تا به دوره خلوت گزینی و گوشه گیری و منزوی شدن مردان خاندان فرجام برسدو آن وقت با سگی در پی غریزه ای ناشناخته برود و به ندای ژن های فرجامی اش پاسخ مثبت بدهد.

فرانک که نویسنده است و درگیر عشقی پنهان با مردی زن و بچه دار شده، در ادامه ماجرا، متوجه سایه سنگین «بهروز» برادرش می شود که در نیمه رمان و پس از مرگ تکان دهنده برادر، متوجه می شود او برادرش نبوده و در واقع، بهروز عشق اولین و آخرینش بوده است؛ موضوعی که داستان با آن به پایان خود می رسد و ما با روایتی انسانی از خاندان های فرجام روبه رو می شویم.

فرنگیس، مادر فرانک و همسر عبدالحسین خان فرجام، در پایان رمان و پس از رفتن شوهرش، به پیشنهاد فرانک که «برویم بهروز را در زادگاهش پیدا کنیم» راهی سفر می شوند. راهی که فرنگیس اینطور در یک جمله جمع اش می کند و راهی را باز می کند که خود سطور نانوشته است: «حالا اگر یک سگ هم بخری، یک فرجام اصیل و واقعی هستی.»

هموطنان تهرانی برای تهیه این کتاب‌‌ کافیست با شماره 88453188 سامانه اشتراک محصولات فرهنگی؛ سام تماس بگیرند و کتاب را در محل کار یا منزل _ بدون هزینه ارسال _ دریافت کنند.

/ 0 نظر / 9 بازدید