رمان «شوهر عزیز من» مجوز گرفت

«شوهر عزیز من»،‌ تازه‌ترین رمان فریبا کلهر به زودی منتشر می‌شود. به گفته وی، این کتاب سومین رمان از سه‌گانه‌ای است که امسال دو کتاب آن منتشر شد و با وجود تفاوت در شخصیت‌پردازی و روایت داستان، ‌این اثر نیز ادامه دغدغه‌های اجتماعی و انسانی وی است.
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، کلهر با اشاره به اهدافی که در این رمان به دنبال آثار قبلی‌اش دنبال می‌کند، توضیح داد: این کتاب به لحاظ موضوع، شخصیت‌پردازی و زبان، کاری متفاوت محسوب می‌شود، اما همچنان دغدغه‌هایی مانند رابطه عشق، سیاست ‌و تاثیر مسایل اجتماعی بر انسان‌ها را در وقایع سال‌های اخیر ایران طرح کرده است.
وی افزود: در کتاب «پایان یک مرد»، به رویدادهای سال‌های 1370 و 1376 پرداخته‌ام،‌ ولی «شروع یک زن» نیز فضایی از دهه 60 را ترسیم کرده است که تا روزهای اخیر به گونه‌ای دنبال شده است. در این اثر به عنوان مثال موضوعاتی مانند ازدواج‌های آن موقع یا مسایل جنگ از قبیل نحوه جبهه رفتن‌ها و یا سوء‌استفاده‌های اجتماعی برخی‌ها در پست خود و در نهایت تاثیر کلی برخی رویدادها بر روابط و مناسبات انسانی در قالب قصه آمده است.
 این داستان‌نویس با بیان این‌که در رمان اجتماعی برخی مسایل که در یک دوره خاص پررنگند اهمیت دارند، اضافه کرد: نگارش و نامگذاری این سه‌گانه به این جهت بود که این سه اثر هر سه در سمت و سوی یکسانی به لحاظ طرح مسایل اجتماعی، ‌سیاست و تاثیرات آن‌ها بر روحیات و مناسبات انسان‌ها نوشته شده‌اند و از این جهت دوست داشتم این سه کتاب هر سه در سال 1390 منتشر شود.
 «شوهر عزیز من» در 320 صفحه از سوی نشر «آموت» راهی بازار کتاب می‌شود.

/ 0 نظر / 22 بازدید